Android uygulamamızı denediniz mi ?
  • Genel
  • Yasal Sorumluluk
  • Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Akvaryuma Yoğun İlgi

Dünyanın en büyük akvaryumuna ev sahipliği yapan İstanbul şehrinde sırf bu akvaryum ve su canlılarını görmek amacıyla gelen birçok yerli ve yabancı turist bulunmaktadır. Asla görmelerinin mümkün olmadığı su canlılarına doğal bir ortam oluşturularak, binlerce su canlısının bulunduğu ve onların insanlar tarafından gezilerek görülmesi amacıyla yapılan bu akvaryum Bakırköy’de bulunmaktadır. 1500 üzerinde canlının bulunması nedeniyle çok büyük bir sermaye harcanması sonucunda yapılan bu yer sayesinde artık filmlerde görülen ya da hiçbir zaman varlığından haberdar bile olmadığımız su canlılarına ev sahipliği yapmaktadır. Beylikdüzü escort bayanlarının da birçoğu bu 22.000 metre karelik alana kurulmuş olan bu yere gelerek, su canlılarını görme fırsatı yakalamaktadır. Özellikle çocukların ilgisini daha çok çeken gezi alanı içerisinde sınırlı vakti olanların gitmemesi tavsiye edilmektedir.

Tematik bir akvaryum olması nedeniyle birçok insanın ilgisini çekmeyi başarmıştır. Akvaryum 16 farklı bölümden oluşmaktadır. Her insanın ilgisini çekeceği ve yürürken doğa ile baş başa kalınması amacıyla yapılması nedeniyle de 1.5 km uzunluğunda bir yağmur ormanı da bulunmaktadır. 6800 metre küp su oranı ve doğal olarak canlıların yaşaması amacıyla birçok bölümünde okyanus suyu ya da deniz suyu kullanılmaktadır. Özellikle çocukların çok ilgisini çeken oyun parkurları ve akustik sesleri duyabilecek olduğunuz özel bir ortam düşünülerek yapılmaktadır.

Sadece su canlılarının da yaşam alanı oluşturmayıp, hem karada hem de su da yaşayabilen canlılarında bulunduğu bir ortam düşünülerek yapılmaktadır. Dünyanın en büyük kemirgeni olarak bilinen Capybaraisminde ki büyüklüğü ile gören herkesi şaşırtan kemirgen de bulunmaktadır. Cinsiyet değiştirmesi ile bilinen orfozlar bulunduğundan gören herkesin şaşırdığı bu canlılar insanların hayatlarında sadece tek bir kere görebilecekleri canlılardır.

Girişler ücretli olmaktadır. Birçok insanın bu ücreti vermekte zorlanması nedeniyle gidemedikleri, ama paraya kıyıp gidenlerin ise hem çocukların hem de kendilerinin çok harika zaman geçirdikleri ve verdiği ücrete de değmiş olduğunu ifade etmektedir. Sizlerde hayatınızda görme imkanının az olduğu bu canlıları görmek isterseniz, Bakırköy’de gidebilirsiniz. Özellikle hafta sonlarında daha kalabalık olduğu bilinmektedir.
  • Yorum Bulunamadı.