Android uygulamamızı denediniz mi ?
  • Genel
  • Yasal Sorumluluk
  • Sıkça Sorulan Sorular

Gözlerde Oluşan Belirtiler Hastalık Habercisi Olabilir

Birçok rahatsızlığın belirtilerinden bir tanesini gözler tarafından sizlerin fark etmeniz için uyarı olmaktadır. Eğer gözlerinizde dikkatli olarak bakarsanız kanser hastalığından karaciğer hastalığına kadar birçok rahatsızlık olacağını asla unutmamanız gerekmektedir. Gözlerde en çok belirtilen tepkilere göre sizlerin rahatsızlıklarınızı anlamanız mümkündür. Kadıköy escort sitesinde aşağıda yazacak olduğumuz belirtiler eğer sizlerde de varsa bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

Kaşlarınızda Fark Edilir Bir Azalmamı Oldu

Kaşların kendiliğinden durup dururken dökülmeye başlaması ve sizlerin bu durumu fark etmeniz tiroid hastalığının habercisi olabilir. Doktorlar tarafından bu hastalığın ilk belirtilerinden bir tanesinin de kaşların bir anda gözle görülür bir şekilde dökülmeye başlaması olduğunu belirtmektedir. Bu sorunu göz ardı etmeden hemen doktorunuza gitmeniz gerekmektedir.

Sık Sık Ya Da Geçmeyen Arpacık Sorununuz Mu Var

Arpacık birçok insanda görülmektedir. Göz bölgesinde çıkan bu rahatsızlık insanların hayatında çok sık karşılaşılan bir sorundur. Bazı insanlar bunu ciddiye alarak doktora giderken, bazıları ise kendiliğinden geçecek olduğundan doktora başvurmazlar. Enfeksiyon sonucunda oluşan arpacığa çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle de aynı gözde ve aynı yerde çıkmakta olan arpacık eğer 3 aydan uzun bir süre boyunca çıkıyor ve sizi rahatsız ediyorsa çok nadir görülen bir kanser türünün habercisi olabilir.

Sürekli Olarak Yanıyor Ve Kaşınıyorsa

Eğer dikkat gerektiren bir iş yapıyorsanız ya da sizler bilgisayara sürekli olarak bakıyorsanız ve bunun sonucunda gözlerinizde yanma ve kaşınma oluşuyorsa çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Göz kuruluğu olması nedeniyle yanma ve ardından da kaşıntı olacağını asla unutmamanız gerekmektedir. Bu nedenle sizlerde kuruluğa önlem almak için suni göz yaşı kullanabilirsiniz.

Göz Beyazının Renginin Değişmesi

Doktorlar tarafından eğer karaciğer rahatsızlıkları gibi bir sorun yaşanması durumunda göz beyazının renginin sarıya döneceğini vurgulamaktadır. Eğer sizlerde ya da bir yakınınızda zaman içerisinde göz beyazının sarımsı bir renge dönüşme sorunu olursa hemen doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Göz Kararmasını Ciddiye Almanız Gerekmektedir

Hiçbir sorun yokken bir anda sizlerin de gözlerinizde kararma oluyorsa bu durumu ciddiye alarak doktora başvurmanız gerekmektedir. Bunun nedenlerinden biri inme hastalığının belirtisi olacaktır
  • Yorum Bulunamadı.